Sanal Tur, Sanal Gezinti Uygulamaları

reflex reflex reflex reflex reflex
Sanal tur için bizi arayın

Yeni Camii / Yeni Mosque

Sanal Tur Yorum(0)
16 Haziran 2008

Yeni Camii, Eminönü meydanı içinde mısır çarşısı ve çiçek pazarı ile karşılıklı bir konumda bulunan ve güvercinleri ile ünlü camidir. Sultan III.Murat’ın eşi Safiye Sultan’ın emri ile yapımına 1597 yılında yapımına başlanmış ancak 66 yıl sonra 1663 de ibadete açılabilmiştir. Bir diğer ismi Valide Sultan Camii dir.

The Yeni Mosque, New Mosque or Mosque of the Valide Sultan (Turkish: Yeni Cami, Valide Sultan Camii’) (1597 – 1663) is an Ottoman mosque located in the Eminönü district of Istanbul, Turkey. It is situated on the Golden Horn at the southern end of the Galata Bridge. Together with the Galata Bridge the New Mosque is one of the best-known sights of Istanbul. An elegant fountain for ablutions stands in large courtyard and the Sultan’s kiosk is decorated with marvelous İznik tiles.

Etiketler / Tags: , , , , , , , ,

Bu Sanal Tur İçin Henüz Yorum Yapılmadı »

Henüz yorum yapılmamış.

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemesi. Geri İzleme URL'si

Sen de sanal tur hakkında düşünceni paylaş

Panoramikİstanbul.com Sitesindedeki fotoğrafların tüm hakları Yavuz Sevimli Photography'ye aittir.Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Google