Sanal Tur, Sanal Gezinti Uygulamaları

reflex reflex reflex reflex reflex
Sanal tur için bizi arayın

Sultanahmet Meydanı / Square

Sanal Tur Yorum(1)
15 Haziran 2008

İstanbul’un en turistik bölgesi olan Sultanamet Meydanı, özellikle yaz aylarında her milletden insana ev sahipliği yapar. Ayasofya, Sultanahmet Camii,Yerebatan Sarnıcı,Alman çeşmesi ve dikili taş gibi bir çok tarihi eseri içinde barındıran meydan At meydanı veya Hipodrom olarak da bilinir.  Bizans döneminde Hipodrom olarak kullanılmış olan meydanda bu bahsi geçen Hipodromdan bugün eser kalmamıştır. 68 döneminde özellikle hippi akımının İstanbul’daki merkezi olmuştur. Bu tarihi ve turistik meydanı panoramikistanbul.com ekibi olarak ayaklarınıza kadar getirmiş bulunmaktayız. İyi seyirler…

The Hippodrome of Constantinople (Turkish: Sultanahmet Meydanı, At Meydanı) was a horse-racing track that was the sporting and social centre of Constantinople, capital of the Byzantine Empire and the largest city in Europe. Today it is a square named Sultanahmet Meydanı (Sultan Ahmet Square) in the Turkish city of Istanbul, with only a few fragments of the original structure surviving. It is sometimes also called Atmeydanı (Horse Square) in Turkish. The word hippodrome comes from the Greek hippos (‘ιππος), horse, and dromos (δρομος), path or way. Horse racing and chariot racing were popular pastimes in the ancient world and hippodromes were common features of Greek cities in the Hellenistic, Roman and Byzantine eras. Today the area is officially called Sultan Ahmet Square, and is carefully maintained by the Turkish authorities. The course of the old racetrack has been indicated with paving, although the actual track is some two metres below the present surface. The surviving monuments of the Spina (the middle barrier of the racecourse), the two obelisks and the Serpentine Column, now sit in holes in a landscaped garden.

Etiketler / Tags: , , , , ,

1 Yorum »

  1. Mükemmel bir çalışma.Kıymeti ölçülemez olan İstanbulumuzun yine seçme köşelerinin yer aldığı böyle güzel çalışmalarınızı çoğaltmanız dileğiyle selamlarımı sunarım.

    Yorum Cemil DENİZ — tarafından 29 Ocak 2009 @ 23:16

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemesi. Geri İzleme URL'si

Sen de sanal tur hakkında düşünceni paylaş

Panoramikİstanbul.com Sitesindedeki fotoğrafların tüm hakları Yavuz Sevimli Photography'ye aittir.Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Google