Sanal Tur, Sanal Gezinti Uygulamaları

reflex reflex reflex reflex reflex
Sanal tur için bizi arayın

Soğuk Çeşme Sokağı / Street

Sanal Tur Yorum(3)
16 Ekim 2009

Soğuk Çeşme Sokağı:

Soğukçeşme Sokağı İstanbul’un Sultanahmet semtinde yer alan, üzerinde tarihsel evlerin bulunduğu küçük bir sokaktır. Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı arasında yer alan bu sokak trafiğe kapalıdır. Soğukçeşme Sokağı adını yine bu sokakta bulunan, III. Selim dönemine ait 1800 tarihli mermer bir Türk çeşmesinden almıştır.

Street of the Cold Fountain:

Soğukçeşme Sokağı (literally: Street of the Cold Fountain) is a small street with historic houses in the Sultanahmet neighborhood of Istanbul, Turkey, sandwiched in-between the Hagia Sophia and Topkapı Palace. The car-free zone street is named after the fountain situated at its end towards Gülhane Park.

The wooden, two or three-storey Ottoman houses consisting of four to ten rooms date to the 19th to 20th century, and have been restored with the initiative of Çelik Gülersoy in 1985-1986.

Kaynak/ Source: wikipedia

Etiketler / Tags: , , , , , , , , ,

3 Yorum »

  1. Çok keyifli bir sanal tur çalışması olmuş, daha önce rastladıklarımdan çok daha etkileyici. İstanbul’un turistik semtleri yanı sıra daha genel görüntülerini de sitenizde görmek dileklerimle.

    Yorum Sezgin Çınar — tarafından 27 Ekim 2009 @ 19:49

  2. valla hayran kaldım!

    Yorum büşra uzun — tarafından 08 Kasım 2009 @ 17:13

  3. çok iyi

    Yorum Serhat Sayım — tarafından 08 Temmuz 2014 @ 10:34

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemesi. Geri İzleme URL'si

Sen de sanal tur hakkında düşünceni paylaş

Panoramikİstanbul.com Sitesindedeki fotoğrafların tüm hakları Yavuz Sevimli Photography'ye aittir.Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Google