Sanal Tur, Sanal Gezinti Uygulamaları

reflex reflex reflex reflex reflex
Sanal tur için bizi arayın

Ortaköy

Sanal Tur Yorum(4)
16 Ağustos 2008

Ortaköy, İstanbul Boğazı’nın kıyısında, Beşiktaş ilçesine bağlı bir semttir. Kumpircilerin olduğu meydanı meşhurdur. Ortaköy Camii semtin sembolüdür.Osmanlı Dönemi’nden beri ilgi çeken bir yerleşim merkezidir. Zamanında padişahların sayfiye yeri olmuştur.

Bugün Çırağan Sarayı, Kabataş Erkek Lisesi, Princess Oteli gibi yapıları, cami-kilise-sinagog üçgeninde yer alan Ortaköy Çarşısı, çarşının içindeki seyyar “entel pazarı”, hediyelik eşya dükkanları, kafeleri, barları ve restoranlarıyla bir kültür merkezi konumundadır.

Ortaköy is a cosmopolitan area, with communities of Turks, Greeks, Armenians and Jews . The neighbourhood hosts many different religious (Muslim, Jewish, Orthodox, and other Christian) structures. It is also a popular spot for locals and tourists alike, with its art galleries, night clubs, cafés, bars, and restaurants.

The Neo-Baroque style Ortaköy Mosque is a beautifully ornate structure, right on the jetty of Ortaköy, bordering the waters of the Bosphorus, and thus highly visible from the passing boats.

Etiketler / Tags: , , , , , , ,

4 Yorum »

 1. resmen sanki Ortaköy de yürüyorum…

  süper.

  Yorum hülya'da bulusalim — tarafından 30 Ağustos 2008 @ 13:09

 2. İstanbul deyince aklıma gelen, ikinci yerdir Ortaköy. Çok severim orayı, fırsat buldukça sırf o manzaraya bakabilmek için, Bursa’dan kaçar oraya giderim.

  Yorum FTB — tarafından 23 Kasım 2008 @ 20:14

 3. İstanbul=Ortaköy İstanbulun en çok sevdiğim yeridir ortaköy çok sıklıkla giderim sırf kumpir yemeye =) süper Ortaköy.

  Yorum Feyza — tarafından 04 Haziran 2009 @ 19:31

 4. muazzam bir sanal tur çalışöası…Emeğiniz için teşekkür ederiz.

  Yorum SERTAÇ YİĞEN — tarafından 26 Temmuz 2012 @ 14:54

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemesi. Geri İzleme URL'si

Sen de sanal tur hakkında düşünceni paylaş

Panoramikİstanbul.com Sitesindedeki fotoğrafların tüm hakları Yavuz Sevimli Photography'ye aittir.Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Google