Sanal Tur, Sanal Gezinti Uygulamaları

reflex reflex reflex reflex reflex
Sanal tur için bizi arayın

Küçük Ayasofya / Little Hagia Sophia

Sanal Tur Yorum(3)
25 Haziran 2008

Küçükayasofya Camii:

İstanbul‘un Küçükayasofya semtindeki cami kiliseden camiye çevrilmiştir. 6. yüzyıldaki Ahagios Petros ve Ahagios Paulos bazilikası 1497’de cami olmuştur.8 köşeli anakubbesi bulunmaktadır. 36 odalı geniş bir bahçesi ve bunun ortasında şadırvanı vardır. Yakınından trenyolu geçer. Bu tarihi yapı bakımsızlıktan öksüz kalmıştır. Solda Küçük Hüseyin Paşa türbesi yer alır.

Little Hagia Sophia (Turkish: Küçuk Ayasofya Camii), formerly the Church of the Saints Sergius and Bacchus (Greek: Eκκλησία τῶν Άγίων Σεργίου καί Βάκχου ὲν τοῖς Ὸρμίσδου), is a former Eastern Orthodox church converted into a mosque by the Ottomans.

This Byzantine building with a central dome plan was erected in the 6th century and was a model for the Hagia Sophia, the main church of the Byzantine Empire. It is one of the most important early Byzantine buildings in Istanbul. The church was dedicated to Saints Sergius and Bacchus.

Etiketler / Tags: , , , , , , ,

3 Yorum »

 1. Sanal tur çok hoş,çok güzel düzenlemişsiniz.
  Tebrikler..
  Emeğinize sağlık.

  Yorum pelin'ce — tarafından 27 Haziran 2008 @ 10:11

 2. Küçük Ayasofya Camii’ne ait olan ve hazırlanış safhası çok yorucu olduğunu düşündüğüm bir sanal tur gerçekleştirmişsiniz.Herşeyden önce duyarlılığınız ve çabalarınız için teşekkürler. Zor bir işin üstesinden gelerek böyle bir çalışma yaptığınız için bütün içtenliğimle tebrik ediyorum sizleri.

  Yorum muhammed akbudak — tarafından 29 Mayıs 2009 @ 09:09

 3. Emeğinize çok teşekkürler çocukluğumun geçtiği ve babamın 42 sene müezzinlik yaptığı bu camiyi görmek beni çok mutlu etti.Başarılarınızın devamını dilerim, Selamlarımla.

  Yorum MEHMET ÇANKAYA — tarafından 11 Şubat 2011 @ 16:14

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemesi. Geri İzleme URL'si

Sen de sanal tur hakkında düşünceni paylaş

Panoramikİstanbul.com Sitesindedeki fotoğrafların tüm hakları Yavuz Sevimli Photography'ye aittir.Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Google