Sanal Tur, Sanal Gezinti Uygulamaları

reflex reflex reflex reflex reflex
Sanal tur için bizi arayın

Karaköy Rıhtım Cad.

Sanal Tur Yorum(2)
21 Nisan 2009

Karaköy Rıhtımı:

İstanbul’un tek yüzen iskelesi olan Karaköy İskelesi şidetli lodos nedeni ile 22 Kasım 2008 tarinde battıktan sonra, Limanın manzarası bambaşka bir kimliğe büründü. Eskiden de olta balıkçılarının seyrekde olsa uğradıkları bölge,açılan geniş alan sayesinde daha rahat balık tutma keyfini yaşıyorlar.Türkiye’de işsizlik sorununun artması ile birlikte vatandaş kendini balık avına adamış durumda.

Eski iskelenin bakımsızlık yüzünden batmasının üzerinden 6 ay geçmesine rağmen henüz yeni yapılacak iskele ile ilgili bir çalışma yok. Muhtemelen geçici olarak yapılan iskele de batınca yeni iskele yapmak yetkililerin aklına gelicek.

Karaköy Port:

Karaköy has been a port area since Byzantine times when the north shore of the Golden Horn was a separate settlement, walled across Golden Horn from the Old City. Around the year 1000, the emperor of Byzantium granted to the merchants of Genoa the permission to settle and do business at this location. With the increasing trade activity in the early 20th century, the port was extended with customs buildings, passenger terminals and naval warehouses. Karaköy became also famous for its Greek taverns located along the quays.

Etiketler / Tags: , , , , , , , ,

2 Yorum »

 1. Karaköy rıhtımı rezalet olmuş.
  Çöpler, göletler, bozuk zemin, terkedilmiş hissi veren boş arazi…
  Görüntüleme tekniğiniz mükemmel ama keşke bu çirkinlikler görünmeseydi.
  Oraları bakıma alınsa,yeşillendirilse,çöpler toplansa ve bir kaç bank konsa fena mı olur?

  Yorum MERAL — tarafından 14 Eylül 2010 @ 15:10

 2. Meral hanım, yorumlarınızda kesinlikle haklısınız ancak bu sanal tur çalışması yaklaşık 2 yıl önce gerçekleştirildi. Şu an ne durumdadır bilemiyorum ancak 2010 Avrupa Kültür başketimizde malesef bu gibi görüntüler bir çok yerde sıklıkla karşımıza çıkıyor.

  Yorum admin — tarafından 14 Eylül 2010 @ 17:26

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemesi. Geri İzleme URL'si

Sen de sanal tur hakkında düşünceni paylaş

Panoramikİstanbul.com Sitesindedeki fotoğrafların tüm hakları Yavuz Sevimli Photography'ye aittir.Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Google