Sanal Tur, Sanal Gezinti Uygulamaları

reflex reflex reflex reflex reflex
Sanal tur için bizi arayın

Haydarpaşa Garı / Train Station

Sanal Tur Yorum(7)
26 Haziran 2008

Haydarpaşa Garı:

Güzel bir  akşam üzeri gerçekleştirdiğimiz Haydarpaşa sanal turu için havanın kararmasını beklerken ne kadar güzel bir yapı ile karşı karşıya olduğumuzu bir kez daha anladık. Umarız bu bölgede gerçekleştirilmesi planlanan Haydarpaşa’yı Manhattan’a benzetme projesi olarak tabir edilen Dünya Ticaret Merkezi ve gökdelenlerin yapımı bu tarihi yapıya zarar vermez. Anlaşılan,artık Türk filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz Haydarpaşa sahneleri artık sadece hatırlarımızda kalıcak.

Haydarpaşa Garı, 1908’de İstanbul – Bağdat Demiryolu hattının başlangıç istasyonu olarak inşa edilen tren garıdır.Gar, TCDD’nin ana istasyonudur. İstanbul’un Anadolu yakasında, Kadıköy’de bulunur. Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde Bağdat Demiryolu yanında İstanbul-Şam-Medine (Hicaz Demiryolu) seferleri de yapılmaya başlanan Haydarpaşa Garı, devrin Osmanlı Padişahı II. Abdülhamit döneminde, 1908 tarihinde hizmete girmiştir.

Haydarpaşa Train Station:

Haydarpaşa Terminal is a terminus main station of the Turkish State Railways (TCDD) in Haydarpaşa close to Kadiköy at the Anatolian part of Istanbul, Turkey. International, domestic and regional trains running to east- and southbound destinations depart from this major terminal which was built as the terminus of the Istanbul-Baghdat and Istanbul-Damascus-Medina railways during the final years of the Ottoman Empire. The first station there was built in 1872 when the railroad was opened to Gebze. However, as the line was extended, traffic increased anda new and larger building was needed. Its construction started in 1906 by Otto Ritter and Helmut Conu, two German architects who chose a neo-renaissance German style.

Etiketler / Tags: , , , , ,

7 Yorum »

 1. Süper bi zamanlama yapmışsınız gerçekten hayran kaldım :)

  Yorum Alper KOCA — tarafından 11 Temmuz 2008 @ 17:50

 2. Gerçekten zamanlama çok güzel olmuş. Işıklar ve çevre çok canlı çıkmış. :)

  Yorum Uğur — tarafından 13 Eylül 2008 @ 00:30

 3. Haydarpaşa garının Kadıköye bakan rıhtımına(şimdi orada küçük bir turnike kulübesi var)gemimizle yanaşır,fırtınanın sakinleşmesini veya tipi halindeki kar yağışının durmasını beklerdik.Bu çalışma beni çok eskilere götürdü çoook.Böyle çalışmalarınız için sonsuz teşekkürler ve başarılar dilerim

  Yorum Cemil DENİZ — tarafından 29 Ocak 2009 @ 23:33

 4. Cemil bey, değerli yorumlarınızla bize destek olduğunuz için teşekkür ederiz.

  Yorum admin — tarafından 30 Ocak 2009 @ 00:31

 5. Sayın yönetici,
  Yaşım 59 ve 55 yıldan bu yana da İstanbul’da yaşıyorum. Daha doğrusu artık yaşıyormuş gibi kabul ediyorum. Ama sizin bu sitenizde büyük bir özveri ile çalışıp emek sarfederek, İstanbul’u gezip dolaşmaya gücü yetmeyenlere sunduğunuz bu sanal armağan için teşekkür etmeden geçilmemesi gerektiğine inanıyorum. Tüm çalışmalarınız mükemmel. Sevgi,selam ve başarılar dilerim…

  Yorum Alaettin Dindar — tarafından 06 Temmuz 2009 @ 07:36

 6. …evet, cok güzel söylemissiniz Aleatting Bey: “Istanbul´u gezip dolasmaya gücü yetmeyenlere” mükemmel bir hediye!! …

  Yorum Sade Gök — tarafından 14 Nisan 2011 @ 01:07

 7. H.paşa’yı hiç bu kadar sessiz ve sakin görmemiştim. Harika bir sanal gezinti deneyimi.

  Yorum gazo — tarafından 15 Eylül 2012 @ 21:47

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemesi. Geri İzleme URL'si

Sen de sanal tur hakkında düşünceni paylaş

Panoramikİstanbul.com Sitesindedeki fotoğrafların tüm hakları Yavuz Sevimli Photography'ye aittir.Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Google