Sanal Tur, Sanal Gezinti Uygulamaları

reflex reflex reflex reflex reflex
Sanal tur için bizi arayın

Sanal Tur Hakkında

Panoramikistanbul.com ‘un Amacı Nedir?

Yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipiliği yapmış,yüksek derecede korunması gereken binlerce tarihi eserin var olduğu kültürel ve turistik öğeleri bir arada barındıran kozmopolit bir dünya kenti olan İstanbul‘un gerek yurt içinde gerekse yurt dışında tanıtımına 360° panoramik fotoğraflar ve sanal turlar ile katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş profesyonel fotoğrafcı Yavuz Sevimli’nin öncüğünde yürütülen bir projedir.

10 yılı aşkın fotoğrafçılık deneyimlerini interaktif sanal tur çalışmaları ile birleştirerek bu konuda Türkiye’de ilk Flash altyapılı sanal tur uygulamaları bizler tarafından geliştirilmiştir. Bugün Panoramikistanbul.com bir çok taklit sanal tur sitelerine de ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

Panoramikistanbul.com ‘un Farkı Nedir?

Fotoğraf konusunda aldığımız eğitim,(Marmara Ün. Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafi Bölümü) deneyimlerimiz ve estetik kaygılarımız ile kaliteli işlerden duyduğumuz haz sayesinde farkımızı ortaya koymaktayız.

Malesef ülkemizde  gerekli fotoğrafik ve estetik bilgisine sahip olmadan bu tarz çalışmalar yapan bazı kurum ve şahıslar tarafından oldukça kalitesiz bir şekilde icra edilmektedir. Bu durum hem bizlerin yaptığı işin hem de hizmet verdikleri işletmelerin prestijini olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle sanal tur çalışmarında tavan noktalarındaki birleştirme hataları ve düşük görüntü kalitesi gibi olumsuzluklarla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bu tarz kalitesiz çalışmalar işletmenize yarar sağlayamayacağı gibi kurumsal prestijinize de zarar verecektir. Bizim çalışmalarımızda bu gibi hataları bulmanız mümkün değildir.

Sanal Tur Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Sanal Tur önceden elde edilen 360° panoramik fotoğrafların özel bir program aracılığı ile birbirine bağlanmasıdır. Sanal tur her türlü iç ve dış mekanın bilgisayar aracılığıyla internet ortamında izlenmesine olanak sağlar. Bu izleme esnasında kullanıcı fare veya klavye yardımı ile panoramik fotoğrafın içinde yukarı, aşağı ve sağa sola olmak üzere 3 boyutlu 360° ‘lik bir gezinti yapabilir. Bilişim sektöründe devrim yaratan bu uygulama Sanal Tur olarak adlandırılır.

Sanal Tur uygulaması ile ziyaretçi panoramik fotoğraflar üzerinde dilediği gibi dolaşabilir ve yerleştirilen kullanıcı etkileşimli kapılar sayesinde seçtiği başka bir mekana geçebilir. Uygulamalarımızda göreceğiniz gibi bir görüntüden diğer bir görüntüye geçmek, örneğin bir dış mekandan kapıyı tıklayarak bir başka iç mekana geçmek, masa üzerinde gördüğünüz bir mönüyü okumak, duvarda gördüğünüz bir tabloya yakından bakmak kolaylıkla mümkün olmaktadır. Böylelikle müşterileriniz sunduğunuz ürün ve hizmetleri bizzat mekanınızı ziyaret etmiş kadar yakından tanıyabilir ve ürünlerinizi hissedebilir.

360° Panoramik Fotoğraf Nedir?

Özel çekim ekipmanları ve fotoğraflama teknikleri ile bir mekana ait oldukça geniş açılı fotoğrafların elde edilmesi ve bu fotoğrafların gelişmiş yazılımlarla işlenmesinin ardından birleştirmeleriyle küresel bir görüntü elde edilmesi işlemidir. Bu şekilde tüm mekanın tek bir fotoğraf karesinde 360° Panoramik Fotoğraf olarak gösterilmesidir.

Aşağıdaki fotoğraf 360° panoramik fotoğraf tekniği kullanılarak oluşturulmuştur.

Haydarpaşa 360°

Sanal Tur Kulanım Alanları Nelerdir?

360 derece sanal tur uygulamaları, başta şehir tanıtımları olmak üzere, Otel, Emlak, Mobilya, Okul, Hastane, Restaurant, Cafe, İnşaat Firmaları, Müzeler, Turizm ve Eğlence Sektörleri olmak üzere şirketinizi, üretim tesislerinizi, ürünlerinizi ve/veya tasarımlarınızı tanıtabileceğiniz, reklamını yaparak pazarlayabileceğiniz, bütün sektörlerde kullanılabilmektedir. Hatta kendi eviniz için bile bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bu Çalışmalar Web Sitemize Nasıl Yerleştirilebilir?

Hazırlaşmış oluduğumuz sanal tur çalışmasını size vereceğimiz link ve/veya kısa bir kod ile kolaylıkla istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. İsterseniz bu işlemi biz sizin için yapabiliriz. Mekanınız ile ilgili çalışmayı isterseniz interaktif CD/DVD olarak da kullanabilirsiniz.Tak -çalıştır mantığı ile hemen her bilgisayarda sorunsuz olarak görüntüleyebilir, potasiyel müşterilerinize çok sayıda bastırarak bu CD leri dağıtabilirsiniz.

Eksra Özellikler Eklemek Mümkünmüdür?

Sanal Tur uygulamalarımız tamamen sizin istediğiniz şekilde düzenlenebilir. buton takımlarından ön yükleme barına, pop-up pencerelerden google haritalarına, fotoğraf galerilerinden fon müziği ya da sesli- görsel anlatımlara kadar çalışmanızı daha etkili hale getirebilecek her türlü eklentiyi uygulayabiriz. Bu konuda daha önce yaptığımız bazı çalışmalara diğer web sitemiz www.tur360.com üzerinden göz atabilirsiniz.

Maliyet ve Teslim Süreniz Nedir?

Sanal tur çalışmalarında maliyet aynen diğer fotoğraf çekimlerinde olduğu gibi çekim plan sayısına göre hesaplanır. Örneğin 3+1 ev için 3 oda 1 salon 1 banyo 1 mutfak 1 giriş planı olmak üzere toplam 7 plan çekimi yapılmalıdır. Detaylı fiyat bilgilendirmesi için Fiyat Teklif Formumuzu doldurunuz.

Yukarıda bahsedilen 7 planlı bir sanal tur çalışmasını size 1 gün içinde hatta iş yoğunluğumuza göre aynı gün içinde bile teslim edebiliriz. Daha detaylı sanal tur çalışmaları ise 4 iş gününde teslim edilir.

Benimde Sanal tur Çalışmalarım var Panoramikistanbul.com’da yayınlayabilir miyim?

Evet, sizinde İstanbul’da çekilmiş 360° panorama çalışmalarınız var ise sitemiz üzerinden paylaşabilirsiniz. Bize en az 3 adet küresel 360° fotoğrafınızı yollamalısınız. Fotoğraflar jpeg  veya tiff formatında ve en az 3000*6000 boyutlarında olmalıdır. Yayınladığınız her panoramik fotoğraf  altında kime ait olduğu belirtilerek  gösterilecektir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bu Uygulamayı Yaptırabilecek bir çok Tanıdığım var Sizinle  Satış Ortaklığı yapabilir miyiz?

Elbette,  satış ortaklığı konusunda bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yapılan her iş sonrasında kesilen fatura bedeli üzerinden %20 komisyon bedeli alabilirsiniz.


Panoramikİstanbul.com Sitesindedeki fotoğrafların tüm hakları Yavuz Sevimli Photography'ye aittir.Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Google