Sanal Tur, Sanal Gezinti Uygulamaları

reflex reflex reflex reflex reflex
Sanal tur için bizi arayın

Galatasaray Meydanı

Sanal Tur Yorum(2)
23 Aralık 2008

Galatasaray Meydanı:

İstanbul’da protesto gösterileri denildiğinde ilk akla gelen mekan Galatasaray Meydanıdır. Günün hemen her saati oldukça kalabalık olan İstiklal caddesi üzerinde küçük de olsa nefes alınabilecek, yorgunluk atılabilecek yada buluşma noktanız olabilecek haraketli bir meydandır. İstiklal Caddesi üzerinde Galatasaray Lisesi ve Yapı Kredi Bankası arasında bulunan meydanda 1973 yılında Profesör Sadi Çalık tarafından yapılan Cumhuriyet’in 50. Yıl Anıtını görebilirsiniz. Malzeme olarak paslanmaz çelik kullanılmış anıt,üç büyük boruyla oluşturulmuş.  Bu silindirik boruların Cumhuriyet’in dinamizmi ve aydınlanmasını simgelediği biliniyor.

Galatasaray Square:

Halfway between  Taksim Square and Tunel Square along  Istiklal Caddesi in  Istanbul’s  Beyoglu district is Galatasaray Square, named for Galatasaray (” Galata Palace”), the first official European-influenced high school in the Ottoman Empire.You can easily recognize the square by the huge wrought-iron-and-gilt gates to the Galatasaray Lisesi on the Southeast side of Istiklal Caddesi. Galatasaray Square is where the nostalgic  Istiklal Caddesi tram cars pass one another on the ride between  Taksim and  Tunel. It’s also the mid-point stop on the route, so you can get out here.


Etiketler / Tags: , , , , ,

2 Yorum »

  1. Bu site çok güzel ama biraz daha geiştirseniz çok iyi olur ben sanal gezinti çok severim.

    Yorum Gizem — tarafından 21 Mart 2009 @ 18:59

  2. evet bencede geliştirilmeli bu güzel site.

    Yorum Beyza i. — tarafından 16 Nisan 2009 @ 22:46

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemesi. Geri İzleme URL'si

Sen de sanal tur hakkında düşünceni paylaş

Panoramikİstanbul.com Sitesindedeki fotoğrafların tüm hakları Yavuz Sevimli Photography'ye aittir.Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Google