Sanal Tur, Sanal Gezinti Uygulamaları

reflex reflex reflex reflex reflex
Sanal tur için bizi arayın

Fransız Sokağı / French Street

Sanal Tur Yorum(4)
27 Haziran 2008

Fransız Sokağı:

Fransız sokağı sanal gezintisinde ok işaretlerini takip ederek sokağın içinde alt kısmlara doğru geçiş yapabilirsiniz.

Beyoğlu’nda Galatasaray Lisesi’nin arka tarafında metruk halde bulunan sokaklardan birisiydi Cezayir Sokağı. Afitaş Yapım Şirketi ile Kültür Üniversitesinin ortaklaşa geliştirdiği “Fransız Sokağı” projesiyle kentsel dönüşümü sağlandı. Projeyle 1800’lerin sonu, 1900’lerin başı itibariyle yüzyılın değişimine tanıklık etmiş, farklı hayatların yaşandığı birkaç nesille birlikte gözden düşmüş binalar restore edildi, pembe ve sarı renklere boyandı, tentelerle donatıldı. Kaldırım taşları yenilendi, bölgenin tamamı için özel bir müzik sistemi kuruldu. 4 gün 4 gece süren açılışın ardından da İstanbul’un kültür, sanat ve eğlence yaşamındaki yerini aldı.

French Street:

French Street carries the French atmosphere to Beyoğlu with its roads, cafes, restaurants, wine houses and boutiques.With its steep stairs, Cezayir (Algeria) Street crossed with Hayriye Street which lies just behind Galatasaray High School in Beyoğlu.

Etiketler / Tags: , , , , , ,

4 Yorum »

 1. çok güzel bir yer…

  Yorum büşra — tarafından 03 Ocak 2009 @ 01:48

 2. Eski adı Cezayir sokağıydı buranın o zamanlar burada şu an gördüğünüz binaların durumu hiç iç açıcı değildi.Son halini beğendiğinize sevindik…

  Yorum admin — tarafından 03 Ocak 2009 @ 03:36

 3. Teşekkür etmek bile az gelir. Mükemmel.

  Yorum cemalufuk — tarafından 10 Mart 2009 @ 10:36

 4. Fransız sokağı ambiansı güzel…fakat gidince şunlara hazır olun :
  – size yalakalık yapan gel otur diyen kahire usulü kirli sakallı apaçi garsonlara
  – hadi oturdunuz diyelim, kahve söylediniz aranızdan biri hadi falına bakıyım dedi, yasssaak hemşerim deyip önünüzden boş kahve fincanını alıp bir orta kahveye 14 tlx6 : 84tl+su 4 tl : 88TL isteyen garsonlara
  – içki , şarap teklif edip , o gün canınız kahve içmek istedği için size bozuk atan sonra dayanamayıp sizi ordan kalkmanız ve üst katlarda yada içerde oturmanızı öneren mekann çalışanlarına
  – seslerin birbirine girdiği bir ortamda buyrun canlı müzik bizde diyen , aşağıdan Alişanı , yukarıdan doğan canku yu dinleyebileceğiniz müthiş bir atmosfere hazırlıklı olun.
  öncelikle yabancı turistleri sonra yerli turistleri Matrix rakamları gibi yukardan aşağıya para gören mekan çalışanlarına ve mantığa hazır olun.izmirde gazetemde daha ayrıntılı yazacağım….
  ilk ve sondur.
  Karşıyaka ve konakta eğitim almalarını şiddetle tavsiye ederim.

  Yorum orhan — tarafından 10 Kasım 2011 @ 00:55

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemesi. Geri İzleme URL'si

Sen de sanal tur hakkında düşünceni paylaş

Panoramikİstanbul.com Sitesindedeki fotoğrafların tüm hakları Yavuz Sevimli Photography'ye aittir.Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Google