Sanal Tur, Sanal Gezinti Uygulamaları

reflex reflex reflex reflex reflex
Sanal tur için bizi arayın

BulgarKilisesi/St Stephen Church

Sanal Tur Yorum(3)
23 Haziran 2008

Sveti Stefan Bulgar Kilisesi:

Sveti Stefan Bulgar Kilisesi neo-gotik üslupta, yeşilimsi gri bir binadır. Girişte, kilisenin Viyana’da yapıldığını anlatan küçük bir plaket vardır. Yapının bütün bu olağanüstülüğünün anahtarı da bu plakettedir. Kilisenin tamamı dökme demirdendir. İçi ve dışı, her parçası Viyana’da bir fabrikada dökülüp önce Tuna, sonra Karadeniz’den taşınarak İstanbul’a getirilmiş ve burada monte edilmiştir. İçeride mermer görünümlü sütunlar bile demirden yapılmıştır.Bulgar kilisesi İstanbul’un balat semtinde haliç kıyında yer almaktadır. Bu kiliseyi 360 derece sanal tur ile gezebilirsiniz. bahçe bölümünden içeriye ok işaretini takip ederek girebilirsiniz.

The Bulgarian St Stephen Church:

The Bulgarian St Stephen Church ( Turkish: Sveti Stefan Kilisesi), also known as the Bulgarian Iron Church, is a Bulgarian Orthodox church in Istanbul, Turkey, famous for being made of cast iron. The richly ornamented church is a three-domed cross-shaped basilica. The altar faces the Golden Horn and a 40 m-high belfry, the six bells of which were cast in Yaroslavl, rises above the narthex.The church belongs to the Bulgarian minority in the city. The Bulgarians of the Ottoman Empire used to pray at the churches of the Phanar Orthodox Patriarchy, but due to nationalistic movements, Bulgarians were allowed a national church in the 19th century, the Bulgarian Exarchate.

Etiketler / Tags: , , , , , , , , ,

3 Yorum »

  1. hacı çok şık olmuş eline sağlık

    Yorum cimcoz — tarafından 24 Haziran 2008 @ 00:52

  2. Hep merak pek çok kez yanından geçmiş olup içerisini ilk defa gördüm güzel bir çalışma olmuş ellerine sağlık

    Yorum Metin — tarafından 12 Mart 2009 @ 17:57

  3. gerçekten muhteşem bir fotoğraf….ellerinize sağlık.

    Yorum raziye — tarafından 17 Eylül 2009 @ 01:24

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemesi. Geri İzleme URL'si

Sen de sanal tur hakkında düşünceni paylaş

Panoramikİstanbul.com Sitesindedeki fotoğrafların tüm hakları Yavuz Sevimli Photography'ye aittir.Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Google