Sanal Tur, Sanal Gezinti Uygulamaları

reflex reflex reflex reflex reflex
Sanal tur için bizi arayın

Aya Triada Kilisesi / Church

Sanal Tur Yorum(2)
10 Ekim 2009

Aya Triada Kilisesi:

İstanbul Taksim‘de, Sıraselviler Caddesi ile İstiklal Caddesi‘nin kesiştiği üçgende Meşelik sokağında yer alan Aya Triada kilisesi, haç planlı, iki çan kuleli, Bizans mimarisi ve modern mimarinin bir sentezidir. Osmanlı’da azınlık ibadethanelerine kubbe yapma yasağı kalktığı dönemde inşa edildiği için oldukça zarif bir kubbeye sahipdir. 13 yıl gibi oldukça uzun bir süre devam eden inşaat sırasında bir çok proje değişiklikleri yapılarak Patrik III. İoakim (1878-1884) döneminde Kutsal Haç Yortusu olan 14 Eylül 1880 Pazar günü ibadete açılmıştır. İlk proje mimar Potessaro’ya aittir. Daha sonra inşaatı Vasilaki Yoannidis yürütmüştür. İçerideki İsa, Meryem ve Aziz tasvirlerini ressam Sakellarios Meğaklis yapmış, mermer süslemeleri Aleksandros Krikelis’in çalışmalarıdır.Kubbeli bazilika tipinde inşa edilmiş olan bina XVIII.Yüzyıl Avrupa eklektik mimarisinin bütün özelliklerini devasa ve kütlesel görünüşü ile taşır.
Aya Triada Church:
Aya Triada, the largest Eastern Orthodox church in Istanbul, was completed in 1880 and is still in use. The walls of this lovely sanctuary are lined with delicate icons, the ceiling painted with colorful frescoes depicting scenes from the Bible.

Etiketler / Tags: , , , , , , , , , , ,

2 Yorum »

  1. Bu güzel paylaşım için çok teşekkürler.. İstanbul hasretimi bastırdıniz… tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum..

    Yorum Gülden Kaptanağası — tarafından 06 Aralık 2009 @ 06:29

  2. gercekten cok mukemmel buldum yani istediğim heryeri geze biliyorum buna katkısı bulunan tum arkadaslara sonsuz tesekkurlerımı sunmak istiyorum.. ancak ana dolu yakası bolumunden pek bişeyler bulamadım gıbı?? alısveriş merkezi gerek caddeleri gerek başka yerleri?? bu konudada iğleştirme yaparsanız bizler daha memnun kalacagımızı onemle belırtmek istıyorum ve iyi çalısmalar dilerim.cok tesekkurler..

    Yorum seyhmus — tarafından 25 Aralık 2009 @ 23:52

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemesi. Geri İzleme URL'si

Sen de sanal tur hakkında düşünceni paylaş

Panoramikİstanbul.com Sitesindedeki fotoğrafların tüm hakları Yavuz Sevimli Photography'ye aittir.Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Google